O mouchách

  • Obtěžující mouchy ŠKODLIVÉ MOUCHY V CHOVECH V chovech hospodářských zvířat patří mezi nejvýznamnější škůdce dvoukřídlí hmyz. Mezi dvoukřídlé, kteří se nejčastěji vyskytují ve stájích, patří zástupci čeledi mouchovití, bzučivkovití, výkalnicovití, masařkovití, ...více »
  • Parazitická vosička Efektivním a přirozeným regulátorem populací obtížných much ve stájích, který se komerčně používá je drobný blanokřídlý parazitoid druhu Muscidifurax raptorellus a některé další druhy tohoto rodu. Geografický původ má v Jižní Americe, ale v současnosti ...více »
  • Dravá moucha Na biologickém boji proti mouchám se paradoxně podílí i jim příbuzný druh z řádu dvoukřídlí, dravá moucha Ophyra aenescens (produkt Biofly). Má kovově lesklé černé tělo a je o něco menší než moucha domácí. Její larva se vyvíjí ve stejných organických ...více »
  • Biologická ochrana v ... V západní Evropě, Americe i Jižní Africe se běžně populace much účinně reguluje prostřednictvím biologické ochrany. Tato metoda je absolutně šetrná vůči chovaným zvířatům, pracovníkům farmy a k životnímu prostředí. Navíc v případě jejího využití ...více »